Czy opony cierne są wystarczająco dobre?

Opony na każdą pogodę

Opony cierne to inna nazwa opon bez kolców, ponieważ nie używają kolców do zapewnienia przyczepności na lodzie. W przypadku opon zimowe masz zasadniczo dwa różne typy opon, masz opony z kolcami i opony bez kolców. Oprócz tego masz również obie opony, które są przeznaczone tylko na sezon zimowy, a zatem nazywane oponami zimowymi, i masz opony na każdą pogodę, które, jeśli są zatwierdzone na zimę, mogą obsługiwać wszystkie różne warunki pogodowe, w tym pogodę zimową. Dlatego opony na każdą pogodę mogą być używane przez cały rok i nie musisz się martwić, kiedy je zmienić lub jakiejkolwiek prognozy pogody.

Opony cierne świetnie sprawdzają się w oponach zimowych i mają mieszankę gumową, dzięki czemu są miękkie i elastyczne w niskich temperaturach, dzięki czemu zapewniają dobrą przyczepność nawet w bardzo niskich temperaturach. Wzór bieżnika jest dostosowany do warunków zimowych, dzięki czemu mają doskonałą przyczepność i przyczepność na śniegu, a wzór jest również dobry w zapobieganiu poślizgowi. Slush może być bardzo zdradziecki, ponieważ bardzo trudno jest uzyskać kontrolę. Aby uniknąć poślizgu, opony będą musiały przesunąć błoto na boki, aby zachować kontrolę. Wywiera to duży nacisk na projekt bieżnika i jego rowków.

Bieżnik opon ciernych to miejsce, w którym dzieje się cała magia. Zostały one starannie opracowane z biegiem czasu, z niekończącymi się testami w celu poprawy wydajności. Muszą zapewniać doskonałą przyczepność zarówno na lodzie, jak i śniegu. Dla oblodzonych powierzchni opracowali bieżnik zawierający kriokryształy, które są dodawane jako cząsteczki przyczepności. Używają również lameli, aby zapewnić dobrą przyczepność i dodali wielopłaszczyznowe pazury śniegu między blokami bieżnika. Wszystkie te zmiany sprawiły, że opony bez kolcowania są prawie tak dobre, jak opony z kolcami podczas zimy; jednak nabijane kolce nadal mają niewielką krawędź na oblodzonych powierzchniach.

Opony na każdą pogodę nie mają kolców, a także muszą zapewnić przyczepność na bieżniku. Wyzwanie polega jednak na tym, że opona musi być przystosowana do wszystkich rodzajów pogody. To sprawia, że ​​jest to bardziej kompromisowa opona, ponieważ bieżnik musi spełniać zarówno warunki zimowe, jak i letnie.

Kiedy opony cierne są lepsze?

Opony cierne mogą mieć nieco gorszą przyczepność na lodzie niż opona z kolcami, ale zapewniają bardzo dobrą elastyczność w stosunku do nich. Nie ma ograniczeń dotyczących używania opon ciernych, więc możesz je mieć przez cały rok, ale działają one gorzej niż opony letnie, więc nie jest to wskazane. Swoboda nieprzestrzegania żadnych dat i nie ma żadnych ograniczeń podczas podróży między krajami, dzięki czemu można z nich korzystać w dowolnym kraju.

Dobrej jakości opony bez kolcowania mają zwykle bardzo niski opór toczenia; powoduje to niższe zużycie paliwa podczas jazdy. W wyniku tego zużycie opon będzie również niższe. Oba te czynniki są przyjazne dla środowiska i połączone z zieloną oponą, która jest produkowana z olejów o niskiej zawartości związków aromatycznych i bez toksycznych chemikaliów,

Więcej informacji na temat opon ciernych można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *