Różne opony działają inaczej

Støtdempere

Opony różnią się bardziej niż wyglądają. Opony mają tendencję do wyglądania bardzo podobnie, bez względu na to, jaka to opona, wszystkie są czarne, podczas gdy niektóre mogą wyglądać nieco bardziej chropowate, niektóre mają niski profil i są szersze, wykazują jedynie niewielkie różnice. Tak jednak nie jest, istnieją duże różnice, choć nie zawsze widoczne, między opony. Największe różnice dotyczą zazwyczaj budowy opon, zastosowanej specjalnej mieszanki gumy, a następnie projektu wzoru bieżnika.

Mieszanka gumy wpłynie na to, w jakich temperaturach opona osiąga najlepsze wyniki, ponieważ opony letnie będą nieco ograniczone do temperatur panujących w lecie, a opony zimowe do niskich temperatur. Wpłynie to również na opór toczenia i odporność na zużycie. Struktura osnowy wpłynie na sztywność opony, trwałość i podparcie bieżnika. Wzór bieżnika zapewni największe różnice między oponami. Wpłynie to na przyczepność i przyczepność opony, a także na jej zachowanie na różnych nawierzchniach. Niewielkie zmiany wzoru mogą mieć znaczący wpływ na osiągi pojazdu. W tym momencie będą miały miejsce lata testów.

Zapobieganie aquaplaningowi to wielka rzecz w przypadku opon letnich i będzie to zależeć od tego, jak powstanie wzór bieżnika, a także od stanu bieżników. Gdy opona się zużyje, osiągi spadną wraz ze spadkiem głębokości bieżnika. Aby więc skutecznie temu zapobiec, potrzebujesz dobrych opon na początek i musisz je wymienić na nowe, gdy zużyją się na głębokości bieżnika poniżej 4 mm. Przyczepność na mokrej nawierzchni zależy również od bieżnika, dzięki czemu można skutecznie zatrzymać się szybko, nawet jeśli drogi są mokre.

W przypadku opon zimowych przyczepność na śniegu i lodzie będzie zależeć od bieżnika, gdzie można mieć opony z kolcami, gdzie wystają metalowe kołki z bieżnika. Jeśli masz opony bez kolców, na bieżniku będą znajdować się elementy konstrukcyjne zapewniające przyczepność, pazury śniegu i elementy ssące mogą tworzyć przyczepność na śniegu i lodzie. Tutaj również musisz zacząć od opon najwyższej jakości, które mają doskonały wzór bieżnika na zimowe warunki, które są w dobrym stanie. Również tutaj, po osiągnięciu głębokości bieżnika 4 mm, należy zmienić opony na nowe.

Opór toczenia jest nieodłączną właściwością opony, która określa zużycie paliwa przez samochód, a także właściwości zużycia opony. Zawsze należy wybrać oponę o niskim oporze toczenia, ponieważ będzie to zarówno wybór przyjazny dla środowiska, jak i opłacalny, ponieważ wydasz mniej pieniędzy na paliwo i będziesz musiał kupować nowy zestaw opon rzadziej niż przy wysokim toczeniu opona oporowa. Etykieta opon UE wskazuje opór toczenia opon.

Więcej informacji na temat opon klasy premium znajduje się na stronie: https://www.nokiantyres.pl/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *